Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Wednesday, 13.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

Бібліотека вчора, сьогодні, завтра

Библиотеки - гардеробы, из которых умелые люди

могут извлекать кое-что для украшения,

многое - для любопытства

и еще больше для употребления.


Уэйн Дайер


Бібліотеки – одне з великих надбань цивілізації. Без них неможливо уявити  розвиток науки, освіти, культури, життя громадян будь-якої країни. Саме вони є інформаційною основою високорозвинутого демократичного суспільства. Вже десять років поспіль 30 вересня в Україні традиційно відзначається професійне свято – Всеукраїнський день бібліотек (відповідно до Указу Президента України № 471/98 від 14 травня 1998 р.). Це свідчить про глибоку повагу влади та народу до своєї духовної спадщини, а також про визнання ними тієї ролі, яку відіграє в державі та в житті суспільства така поважна інституція, як бібліотека.


Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а її служителі – вірними зберігачами та популяризаторами духовних надбань поколінь.


Державна політика у бібліотечній галузі спрямована на переосмислення ролі бібліотек, їхніх ресурсів відповідно до нових соціальних потреб населення; створення нових моделей бібліотечного обслуговування населення з урахуванням соціокультурної ситуації; збереження й поповнення книжкових фондів; впровадження сучасних інформаційних технологій, формування єдиного інформаційного простору країни; підвищення соціального статусу бібліотекарів.

 

 

Справочник библиотекаря / под. ред. А. Н. Ванеева, В. А. Минкиной. – СПб. : Изд-во „Профессия”, 2000. – 432 с.

У новому "Довіднику бібліотекаря", підготовленому провідними співробітниками Російської нвціональной бібліотеки і Санкт-Петербурзького державного університету культури та мистецтв, максимально враховані практичні потреби працівників загальнодоступних бібліотек. Висвітлено питання організації бібліотечної системи і бібліотечних фондів, довідково-бібліографічного апарату, насущні аспекти бібліотечно-бібліографічного обслуговування. Велику увагу приділено бібліотечного менеджменту, економіці бібліотечної діяльності та комп'ютеризації технологічних процесів. Є предметний покажчик.

Коготков Д. Я. Библиографическая деятельность библиотеки: организация, управления, технология : учебник / Д. Я. Коготков. – СПб. : Профессия, 2004. – 304 с.

У підручнику висвітлені загальні і приватні (крім галузевих) організаційно-технологічні проблеми, що стосуються всіх основних напрямів практичної бібліографічної діяльності, питання бібліографічного навчання працівників бібліотек і читачів, а також адміністративно-управлінського та науково-методичного керівництва бібліографічної діяльності бібліотеки.
Підручник призначений для студентів університетів, академій та інститутів культури, які вивчають дисципліну "Бібліографічна діяльність бібліотеки: організація, технологія, управління", а також буде корисним керівникам бібліотечних колективів і практичним працівникам.

Справочник библиографа / ред. кол.: А. Н. Ванеев и др. – 2-е изд., перераб. и доп. – СПб. : Профессия, 2003. – 560 с.

У другому виданні "Довідника бібліографа" враховано зміни, що відбулися в бібліографічній діяльності за останні роки. Розділ "Інформаційні ресурси" доповнено описом педагогічних інформаційних видань і баз даних. Введення нових стандартів "СИБИД", регулюючих бібліографічну діяльність, зумовило необхідність оновлення таких розділів, як "Формування бібліографічних баз даних", "Облік результатів бібліографічної роботи" і т. д. Істотно перероблений розділ, що описує можливість доступу до електронних інформаційних ресурсів.

Брежнева В. В. Информационное обслуживание: продукты и услуги, предоставляемые библиотеками и службами информации предприятий / В. В. Брежнева, В. А. Минкина. – СПб. : Профессия, 2004. – 304 с.

Інформаційне обслуговування розглядається з позиції сервісної діяльності. Авторами детально охарактеризовано властивості інформаційних потреб, шляхи їх виявлення, описані причини невизначеності читацьких запитів і представлена методика їх уточнення.
Спеціальний розділ книги присвячений розгляду сучасних інформаційних продуктів і послуг, методиці складання проблемно-тематичних покажчиків літератури, дайджестів, досьє, формуванню БД, інформаційного супроводу патентних та маркетингових досліджень. Розглянуто методику та організацію обслуговування.

Бібліотеки в інформаційному суспільстві : матеріали наук.-практ. конф. присвяченої 100-річчю Хмельн. ОУНБ ім. М. Островського, 21 верес. 2001р. / редкол.: О. І. Ільїнська та ін. – Хмельницький, 2001. – 332 с.

До збірника "Бібліотеки в інформаційному суспільстві" увійшли доповіді та повідомлення учасників науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю ХОУНБ, на якій розглядалося широке коло питань щодо історії, напрямків розвитку бібліотек, впровадження автоматизованих систем і технологій інтеграції бібліотек, їх місця і ролі в інформаційному суспільстві.
Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Островського, що святкує свій віковий ювілей, є унікальним центром управління національної історичної документальної пам’яті, потужним осередоком духовно-культурної просвітницької, виховної діяльності.
Перспективи подальшого розвитку бібліотек не тільки Хмельниччини, але й загалом національної бібліотечної системи, вбачаються у попередженні руйнівних процесів, що відбуваються як в бібліотечній справі так і в сфері української культури в цілому.

Диомидова Г. Н. Библиографоведение: учебник / Г. Н. Диомидова. – СПб. : Профессия, 2003. – 288 с.

Бібліографознавство - один з основних спеціальних предметів, що вивчаються в бібліотечних технікумах, на бібліотечних відділеннях училищ і коледжів культури. Освоювати цей предмет належить протягом трьох семестрів: знайомитися з теорією, виконувати практичні та самостійні роботи, перевіряти набуті знання і вміння "в дії", тобто безпосередньо в бібліотеках, під час навчальної, виробничої та переддипломної практики. Підручник стане помічником в серйозній самостійній роботі з вивчення бібліографознавства - предмета важкого, але надзвичайно цікавого і корисного, а надалі цей підручник може стати порадником з організації бібліографічного обслуговування читачів.

Кушнаренко Н. М. Наукова обробка документів: підручник / Н. М. Кушнаренко, В. К. Удалова. – К. : Вікар, 2003. – 328 с. – (Вища освіта ХХI століття).

Структура і зміст підручника відповідають програмі курсу "Аналітико-синтетична обробка документів" для вищих навчальних закладів. Це перший в Україні підручник, у якому ввесь комплекс теоретичних, методичніх та організаційно-практичних проблем наукової обробки документів розглянуто як єдине ціле. Висвітлено теорію, історію і методику складання бібліографічних описів, індексування, предметизації, систематизації, реферування та анотування документів. Розкрито особливості основних інформаційних продуктів як результатів наукової обробки документів: бібліографічних, реферативних, оглядових та аналітичних.

Галеева И. С. Интернет как инструмент библиографического поиска / И. С. Галеева. – СПб. : Профессия, 2007. – 247 с.

У практичному посібнику розглядаються методики інтерактивного пошуку бібліографічної, адресною і фактографічної інформації.
Інформаційна революція, яку зараз переживає людство, ставить своєю метою створення глобальної інформаційної інфраструктури та інформаційного суспільства. Комп'ютерні мережі (як локальні, так і міжнародні, в першу чергу, Інтернет) стали неодмінною складовою життя і роботи безлічі людей.
У великій мірі інформатизація вплинула на діяльність бібліотек, перетворивши їх зі сховищ книг у вузли доступу до інформаційних ресурсів.

Очерки истории вузовских библиотек г. Харькова / под общ. ред. В. И. Астаховой. – Х., 2001. – 526 с.

У збірнику розглядаються еволюція формування фондів, системи каталогів і картотек, автоматизація інформаційних процесів, роль і місце бібліотеки в житті вузу.
Ніхто не ставить під сумнів роль бібліотеки в професійному становленні майбутніх фахівців. Без справжньої, повноцінної бібліотеки немає повноцінного вузу. Ось чому історія вузу невіддільна від історії його бібліотеки.
Книга призначена для бібліотекарів, істориків, краєзнавців, всіх, хто цікавиться розвитком вищої освіти на Харківщині.

Абрамов Ю. А. Сто великих книг / Ю. А. Абрамов, В. Н. Демин. – М. : Вече, 1999. – 480 с. – (100 великих).

Мисляча людина постійно оцінює і відбирає. З океану книг йому необхідно відібрати для прочитання самі, самі ... Самі потрібні, необхідні і, звичайно ж, найталановитіші.
Минають віки, змінюються звичаї, знання про світ, змінюється і вибір книг. Варіант ста великих книг - вершина людської мудрості.
Наведена цифра отримана не випадково! Вона - результат довгого і кропіткого дослідження - експертних опитувань, аналізу існуючих рекомендаційних покажчиків, математичної обробки статистичних даних, але головне, звичайно, неформалізованого аналізу всього корпусу творів, що складають ядро світової книжкової культури.

 

Friday, 27.09.2013 12:18 Вік: 11 Років