Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Sunday, 10.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

День Європи

З 2003 року в третю суботу травня на Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об'єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем» Європейської федерації. Завдяки об'єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Святкування Дня Європи - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
До речі, в 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) в Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.

 

Україна на шляху до Європи / упоряд.: В. Шкляр, А. Юричко. – К. : Етнос, 2006. – 494 с.

Видання, випущене на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою „Українська книга” , розглядає основні напрями розвитку та об’єднання Європейського Економічного Співтовариства; проблеми політичної реформи в Україні, її європейський вибір; плюси і мінуси глобалізації. Особлива увага приділена таким ключовим принципам демократичного суспільства, як: свобода слова, морально-етичні принципи роботи, національна ідея. У додатку представлено: „План дій Україна - Європейський Союз”. „Стратегія інтеграції України до Європейського Союзу”, „Відносини Україна – ЄС. Паспортна довідка”.

Алексєєва Т. І. Міжнародні організації : навч. посіб. / Т. І. Алексєєва. – Х. : вид. ХНЕУ, 2006. – 200 с.

В умовах інтегрування України у світову економічну систему питання інституціонального забезпечення цього процесу набувають особливого значення. Ефективність розвитку міжнародних економічних відносин нашої країни залежатиме від погодження дій не тільки з іншими країнами, а й з їхніми об’єднаннями через систему міжнародних організацій. У представленому посібнику розглянуто питання щодо історії та конкретних умов виникнення міжнародних організацій; методів, інструментів, структури й видів їхньої діяльності. Подано характеристику глобальних організацій за галузевою ознакою; наведено сутність регіональних і неурядових економічних організацій.

Польський референдум і новий устрій Європейського дому : уроки для України / [редкол.: І. Кучеров (гол. ред.) та ін.]. – К., 2004. – 179 с.

Цей збірник праць польських і українських експертів присвячений досвіду підготовки та проведення історичного референдуму 2003 року щодо вступу Польщі до ЄС. Що стосується рекомендацій для України, то тут насамперед потрібно проаналізувати кампанію з проведення референдуму в Польщі, щоб не повторювати польських помилок. Це може бути:  якнайраніше ухвалення  закону про референдум, запрошення до кампанії неурядових організацій, забезпечення підтримкою з боку радіо- та телецентрів у підготовці й монтажі матеріалів.

Довідник НАТО. – Брюссель : NATO, 2006. – 383 с.

НАТО залишається міжнародною організацією, в якій кожен член зберігає свій суверенітет. Усі рішення  в НАТО приймаються спільно на основі консенсусу. Найважливішим органом прийняття прийняття рішень в НАТО є Північноатлантична рада, в якій беруть участь представники усіх країн – членів Альянсу. Преставлений „Довідник НАТО” публікується Відділом громадської дипломатії НАТО під егідою Генерального секретаря як довідник з питань Альянсу і його політики. Використані формулювання максимально точно відзеркалюють крнсенсус між країнами – членами Організації, на основі якого приймаються усі рішення в Альянсі.

Дещинський Л. Є. Міжнародні відносини України : історія і сучасність: навч. посіб. для студ. / Л. Є. Дещинський, А. В. Панюк. – Львів : Бескід Біт, 2002 – .–
    Ч. 1. – 2002. – 216 с.

У 1-й частині навчального посібника вперше розглянуто діяльність України на міжнародній арені від найдавніших часів до проголошення незалежності. Після Другої світової війни Україна стала членом багатьох міжнародних організацій, уклала чимало угод, отримала право вступати у безпосередні відносини з іншими державами. Однак участь її у міжнародних контактах була символічною. Тільки розпад колишнього СРСР відкрив для України світ і світу відкрив Україну.

Дещинський Л. Є.  Міжнародні відносини України: історія і сучасність : навч. посіб. для студ. / Л. Є. Дещинський. – Львів : Бескід Біт,  2004– . –
    Ч. 2. – 2004. – 320 с.

У 2-й частині навчального посібника розглянуто міжнародні відносини України в ХХ столітті: від національної революції до створення незалежної держави. Висвітлено важкий і тернистий шлях боротьби українського народу за відновлення своєї незалежності і територіальної цілісності. Книга буде корисною не тільки для науковців, зокрема викладачів-істориків, політологів, студентів, учнів, а й для усіх, хто цікавиться історією нашої держави, питаннями міжнародних відносин.

Чекаленко Л. Д. Зовнішня політика України : навч. посіб. для студ. вузів / Л. Д. Чекаленко. – К. : Либідь, 2006. – 710 с.

Україна як суверенна європейська держава спрямовує свою зовнішню політику, що базується на загальновизнаних принципах міжнародного права, на зміцнення миру і стабільності в світі через захист національних інтересів і безпеку держави. Проблемним питанням зовнішньої політики України і присвячено цей підручник. Джерельною базою є широке коло документів з питань державотворення, архівні матеріали, документи зовнішньополітичних відомств, матеріали періодичної преси тощо.

Черешнюк В. Україна–ЄС: проблеми співробітництва та шляхи їх вирішення / В. Черешнюк // Право України. – 2004. – № 2. – С. 137-139.

Автор статті розглядає питання стосовно блокування експорту українських валютоємких товарів на ринки країн–членів Європейського Союзу. Йдеться мова про те, що це може призвести до скорочення виробництва згаданих товарів в Україні, звуження сегментів європейського ринку для збуту української продукції та до значних втрат валютних надходжень в Україну.

Кремптон У. Прапори : пер. з англ. / У. Кремптон. – К. : Махаон-Україна, 1998. – 31 с : ил.

У світі є багато країн і кожна з них має свій прапор. Автор розповідає про історію появи прапорів, їх види, дизайн, деталі; надає поради, як створити свій особистий прапор. Видання супроводжується яскравими кольоровими малюнками усіх представлених прапорів країн світу.

 

 

Tuesday, 14.05.2013 13:50 Вік: 12 Років