Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Sunday, 24.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

День Європи в Україні

9 травня 1950 р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман виголосив план виходу Європи з післявоєнної кризи (Декларація Шумана). Першим кроком на шляху до практичної реалізації ідеї створення єдиної Європи він запропонував об’єднання вугільної та сталеливарної промисловості, що привело до появи 16 липня 1952 року першої з трьох європейських інституцій, на основі яких створено Європейський Союз — Європейського Співтовариства вугілля та сталі.

Рішення стосовно відзначення Дня Європи було прийнято у 1985 році на самміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня.

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. Відповідно до статті 61 Регламенту ЄК 9 травня є одним  із 17 святкових днів в ЄС і вихідним для співробітників європейських інституцій.

Головною метою святкових заходів у рамках відзначення Дня Європи в країнахЄС є поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей. Святкові заходи з нагоди Дня Європи в країнах-членах мають переважно культурно-мистецьку спрямованість.

З 1997 року до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів  ЄС. Головними організаторами святкових заходів виступають делегації Європейської Комісії та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

Згідно з Указом Президента України від 19.04.03 р. № 339/2003 в Україні відзначається День Європи — щорічно у третю суботу травня.

Відзначення Дня Європи в Україні — це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
— формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
— ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
— популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
— залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

 

Кремптон У. Прапори : пер. с англ. / У. Кремптон. - К. : Махаон-Україна, 1998. - 31 с. - (Стоп-кадр).

Державні, історичні та міжнародні прапори в одній маленькій книжці. Тут ви знайдете зображення прапорів усіх країн світу, цікаві відомості з історії їх створення. З цієї книжки можна дізнатися як зробити свій власний прапор.

Польський референдум i новий устрiй Європейського дому : Уроки для України / редкол. : I. Кучерiв (гол. ред.) та iн. - К., 2004. - 179 с.

Цей збірник праць польськийх і українських експертів присвячений досвіду підготовки та проведення історичного референдуму 2003 року щодо вступу Польщі до ЄС.

Васильєва-Чекаленко Л. Д. Україна в мiжнародних вiдносинах (1944-1996 рр.) : навч. посiб. / Л. Д. Васильєва-Чекаленко. - К. : Освiта, 1998. - 176 с.

У посібнику викладено основні напрямки зовнішньої політики України протягом 1944-1996 рр., зокрема становлення і розвиток зовнішньополітичних проявів України після здобуття нею незалежності. Матеріал подано в авторській редакції.

Наливайко Дмитро. Україна очима Заходу / Дмитро Наливайко. - 2-ге вид., допов. - К. : Грамота, 2008. - 782 с. : iлюстр. - (Бiблiотека Шевченкiвського комiтету).

Ця книга є найповнішим систематизованим висвітленням рецепції України у Західній Європі XI-XVIII ст. Висвітлюється вона як історичний процес зі своєю тяглістю й парадигмами, етапами й особливостями, породжуваними як об'єктом рецепції, так і її суб'єктами. Книга побудована на великому фактичному матеріалі, в значній частині вперше введеному її автором у науковий обіг. Для автора однаковою мірою важать як інформація про історію і життя українського народу в західноєвропейських джерелах Середньовіччя і раннього Нового часу, ступінь її повноти й ідентичності, так і саме сприйняття, образ України з усіма його «домислами», «помилками» і т.п., що складався у реципієнтів і мінявся протягом століть. В цьому аспекті книга належить до імагології, галузі сучасної компаративістики, що займається вивченням національних образів народів у інших народів або реґіонів.

Україна у мiжнародних вiдносинах ХХ ст. : учб. посiб. / за ред. Я. Й. Малика. - Львiв : Свiт, 2004. - 391 с.

В книзі висвітлено роки і місце України у міжнародних відносинах ХХ століття. Значну увагу приділено аналізу зовнішньої політики України на сучасному етапі.

Чекаленко Л. Д. Зовнiшня полiтика України : навч. посiб. для студ. вузiв / Л. Д. Чекаленко. - К. : Либiдь, 2006. - 710 с.

У підручнику розглянуто проблемні питання зовнішньої політики України за концепцією: "людина — суспільство — держава — міжнародні структури в добу міжнародної правосуб'єктності. Виявлено потенційні загрози, що є наслідком нерозв'язаних зовнішньополітичних проблем. Особливу увагу приділено пошукові оптимальних форм реалізації прав людини, стабільності суспільства і зміцнення позицій держави в новій парадигмі міжнародних відносин. Висвітлено проблеми, пов'язані зі становленням і розвитком зовнішньої політики України, що покликана формувати високий політичний, економічний та інформаційний імідж розвинутої європейської держави.

Смирнова К. Європейська iнтеграцiя та Україна / К. Смирнова // Право України. - 2011. - № 4. - С. 153-158.

У статті проаналізовані основні етапи інтеграції України до ЄС, підкреслено позитивні та  негативні сторони цього процесу. Досліджено основні вимоги, які висуває ЄС до України на шляху входження її у європейський простір. Розкрито сучасний стан та перспективи розвитку поглибленої співпраці Україна – ЄС.

Кучеренко Л. Євроiнтеграцiя України: економiчний аспект / Л. Кучеренко // Вiсн. Кн. палати. - 2007. - № 5. - С. 39-40.

Європейська інтеграція — один із найуспішніших інтеграційних проектів, результатом якого є створення потужного глобального гравця — Європейського Союзу. Історію формування та інституційну систему ЄС, принципи європейської єдності, а також різноманітні виміри спільних політик країн — членів ЄС, сучасні проблеми економічного і політичного розвитку Євросоюзу, євроінтеграційні процеси в Україні розкрито в пропонованій публікації. Стаття адресована студентам вищих навчальних закладів. Корисною буде фахівцям із міжнародної політики, права, економіки, журналістам, а також усім, хто цікавиться інтеграційними процесами в Європі.

 

 

 

Monday, 15.05.2017 13:58 Вік: 8 Років