Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Wednesday, 13.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

День працівника освіти

Вы знаете, мне по-прежнему верится,
Что, если останется жить земля,
То высшим достоинством человечества
Станут когда-нибудь учителя!
Не на словах, а по вещей традиции,

Которая завтрашней жизни под стать,
Учителем надо будет родиться
И только после этого стать!
В нем будет мудрость талантливо дерзкая,
Он будет солнце нести на крыле…
Учитель — профессия дальнего действия,
Главная на Земле.

Р. Рождественский

 

Щорічно, в першу неділю осіннього місяця жовтня, ми маємо гарну можливість привітати з професійним святом усіх працівників освіти.
Сьогодні в Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.
Досить важко недооцінити той вклад, який внесли у становлення та розвиток особистості кожного з нас вихователі, вчителя, викладачі. Завдяки копіткій праці кожного з них, діти залучаються до процесу пізнання цього світу, зростають людьми з високими моральними принцами. В День працівників освіти мільйони школярів, дошкільнят, студентів, аспірантів поспішають щиро привітати своїх педагогів з їх професійним святом. Щира вдячність всім педагогам за їх нелегку, самовіддану та іноді ще й дуже нервову працю.

 

Азаров Ю. П. Радость учить и учиться / Ю. П. Азаров. – М. : Политиздат, 1989. - 335 с.

Автор цієї книги – доктор педагогічних наук, відомий публіцист - веде острополемічні розмови про проблеми використання і виховання молоді накопиченого суспільством духовного потенціалу; розкриває досвід сучасних педагогів – новаторів в етичному формуванні громадянина, освіченої людини, сім'янина, майстра своєї справи, дає ясні орієнтири у вибиранні засобів і напрямів виховання, в конструюванні змісту освіти.

Вища освіта і Болонський процес : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / М. Ф. Дмитриченко, Б. І. Хорошун, О. М. Язвінська, В. Д. Данчук. – К. : Знання України, 2006. – 440 с.

Навчальний посібник охоплює широке коло питань, пов’язаних із проблемами євро-інтеграції вищої освіти, розкриттям сучасних принципів побудови, характерних тенденцій розвитку та завдань систем вищої освіти в Україні та зарубіжних країнах.
Посібник рекомендовано для підготовки магістрів та аспірантів, перепідготовки викладачів вищих навчальних закладів. Книга зацікавить широке коло читачів інформацією з проблем євроінтеграції вищої освіти та адаптації вищої освіти України до вимог  Болонського процесу.

Журавський В. С. Болонський процес: головні принципи входження  в Європейський простір вищої освіти / В. С. Журавський, М. З. Згуровський. – К. : Політехніка, 2003. – 200 с.

В книзі  подано аналіз структурного реформування системи вищої освіти в країнах Західної,  Центральної і Східної Європи в процесі формування єдиного  освітнього, наукового  і суспільно-економічного простору європейского регіону, що дістав назву Болонського процесу. Розглянуто основні складові структурного реформування вищої освіти, переваги та ризики, які з цими змінами пов’язані.
Для керівників вищих навчальних закладів, рад ректорів, працівників-практиків міністерств і відомств, викладачів, студентів та аспірантів вищих навчальних закладів україни.

Вища освіта в Україні : навч. посіб. / В. Г. Кремень та ін. – К. : Знання, 2005. – 327 с.

Основу книги становить аналіз історії, сьогодення та перспектив модернізації системи вищої  освіти України в контексті Болонського процессу. Спираючись на закони України „Про освіту” та  „Про вищу освіту”, акти Президента України та Кабінету Міністрів України,  Державну національну програму  „Освіта (Україна ХХІ століття)”, інші нормативно-правові та нормативно-методичні акти, що регламентують діяльність системи вищої освіти в Україні, автори аналізують проблеми подальшої розбудови національної системи освіти, адаптації її до умов соціально орієнтованої економіки, трансформації та інтеграції системи освіти у європейське та світове співтовариство.

Болонський процес: Документи / уклад. : З. І. Тимошенко та ін. – К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2004. – 169 с.

У виданні друкуються документи Болонського процесу. Запровадження вивчення цих документів, які  регламентують приєднання до Болонського процесу, є великою школою європейської державності і громадянськості на теренах України. Засвоєння матеріалів Болонського процесу, безумовно, буде сприяти наближенню України до європейсських стандартів і критеріїв не лише в галузі освіти, а й входженню її до Європейського Союзу.

Кремень В. Г. Освіта і наука в Україні – інноваційні аспекти / В. Г. Кремень – К. : Грамота, 2005. – 448 с.

Автор цієї праці  –  В. Г. Кремень – протягом 2000-го - початку 2005 р. очолював Міністерство освіти і науки України. Це з його ініціативи в країні відбувається активний процес переходу від авторитарної  педагогіки до педагогіки толерантності,  втілюється в життя інноваційна державна політика в галузях освіти і науки. Пропонована книга – результат багаторічних теоретичних розробок і практичної діяльності В. Г. Кременя – доктора філософських наук, профессора, дійсного члена НАН України, президента й академіка АПН України, заслуженого діяча науки і техніки України.

Волков Н. И. Тестовый контроль знаний : учеб. пособ. / Н. И. Волков, А. Н. Алексеев, Н. А. Алексеев. – Сумы : „Университетская книга”, 2004. – 109 с.

У навчальному посібнику викладені основні принципи комп'ютеризованого контролю знань із застосуванням текстових завдань. Класифікуються і детально розглядаються основні типи тестових питань відкритого і закритого типів, на основі яких можливе формування завдань для контролю. Викладаються способи визначення  необхідної кількості питань в тестовому завданні по мірі складності і значущості контрольованого  учбового матеріалу. Приводиться методика аналізу ефективності тестового контролю по фактичному часу, витраченому на відповіді.

Гуманітарна освіта та виховання у вищому технічному навчальному закладі : матеріали І Всеукр. наук.-практ. конф. 4-6 жовт. 2006 р. / за заг. ред. І. В. Секрет ; Дніпродзерж. держ. техн. ун-т. – Дніпродзержинськ, 2006. – 102 с.

Збірник наукових праць І Всеукраїнської науково-методичної конференції „Гуманітарна освіта та виховання у вищому технічному навчальному закладі” висвітлює актуальні питання досліджень з загальної та педагогічної психології, педагогіки, використання тренінгових технологій у викладанні дисциплін гуманітарного циклу у вищому технічному навчальному закладі. Призначено для психологів, педагогів, соціологів та аспірантів.

 

 

Thursday, 03.10.2013 11:09 Вік: 11 Років