Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Sunday, 10.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

Книжкові дари бібліотеці

У храмі цім, є місце всім –
Хто пише і читає,
Хто не лінується у нім,
Той цілі досягає.
І люди працьовиті, вмілі,
Завжди в підмозі читачам,
Слова - привітні, теплі, милі
Щодня вони дарують нам.
Вони - хранителі талантів,
Книжок, брошур, статей, газет,
Пісень і нот для музикантів
І віршів, що писав поет.
Вітаю з святом, друзі, вас!
Хай Вас хранить Господь до скону,
А був би з мене богомаз,
Я б написав із вас ікону.

Щербина Анатолій

 

Неабияке щастя - мати гарну колекцію цінних книг. Велика праця, кошти, інтелект збирача стоять за кожним таким зібранням. І якою великою має бути любов володарів колекцій до своїх скарбів та до майбутнього науки і культури, якщо з власної волі вони передають свої безцінні колекції до бібліотек. Знають-бо, що саме там їхні зібрання будуть збережені для нащадків та отримають нове життя.


Наукова бібліотека ХНАДУ здавна поповнює свій фонд колекціями книг співробітників університету та дарами як наших працівників, так і приватних осіб, представників установ, партій, організацій.


Серед дарувальників хотілось би відзначити ректора ХНАДУ А. М. Туренко, проректорів І. П. Гладкого та С. Я. Ходирєва, завідувача навчального відділу С. І. Шерстобітова, професора В. П. Волкова, професора В. О. Золотарьова, професора М. А. Подригало, професора В. О. Голеско, Т. В. Согомонову та ін.


30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. У цей день уся прогресивна українська громада звертає свої погляди до потреб та турбот книгозбірень усіх рівнів. Саме тому колектив бібліотеки ХНАДУ започаткували проведення акції "Подаруй книгу бібліотеці!". Звертаємось до науковців, співробітників, аспірантів та студентів - до всіх, кому не байдужа доля науки, освіти та культури: дайте нове життя вашим книгам та зібранням! Подаровані вами книги стануть відчутним джерелом поповнення фонду. Ми готові з вдячністю донести до наступних поколінь зібрані у ваших особистих бібліотеках наукові праці, монографії, тематичні колекції видань, довідкову та художню літературу, електронні видання.


Ми вдячні тим читачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції. На художньому абонементі обладнана постійнодіюча виставка колекцій вчених університету. Подарунки приймаються в будь-якому підрозділі нашої бібліотеки. Кожен працівник бібліотеки та й кожен читач покладає великі надії на доброчинну акцію "Подаруй книгу бібліотеці!".


Користуючись нагодою, наукова бібліотека вітає усіх читачів і бібліотечних працівників із Всеукраїнським днем бібліотек і бажає успіхів любові, злагоди, оптимізму і добрих книг.

 

Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце: фотокнига / М. Загреба. – К. : „Спалах”, 2002. – 119 с. : ілюстр.

Ця фотокнига – данина пам’яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції Мінчорнобиля України Михайла Загреби.
Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиціїї культури та побуту слов’ян.
Правдиву емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії, - адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.
Видання становить великий інтерес і призначене для широкого читацького кола.

Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів: навч. посіб. / В. П. Волков, В. П. Матейчик, М. Смешек та ін. ; ХНАДУ. – Донецьк : Вид-во „Ноулідж” (донецьке відділення), 2014. – 324 с.

У навчальному посібнику виконано аналіз сучасного стану технічної експлуатації автомобілів і запропоновано методологічні основи її розвитку з використання інформаційних технологій. Інформатизація автомобільного транспорту (АТ) розглядається сьогодні як ефективний засіб досягнення генеральної мети галузі – ефективного забезпечення транспортними послугами держави, населення і підприємств різних форм власності.
Видання розраховано на студентів та магістрів технічних університетів, а також спеціалістів автотранспортного комплексу, котрі працюють у галузі експлуатації рухомого складу автомобільного транспорту.

Лабораторний практикум з технічної експлуатації автомобілів: навч. посібник / В. П. Волков та ін. ; ХНАДУ. – Харків : ХНАДУ, 2012. - 516 с.

Лабораторний практикум з технічної експлуатації автомобілів призначений для методичного забезпечення лабораторних занять студентів всіх форм навчання.
Практикум передбачає виконання робіт які охоплюють шість основних складових технічної експлуатації автомобілів: перевірка систем живлення ДВЗ, загальна діагностика, діагностика електроустаткування, технічний огляд і оцінка автомобілів, обслуговування систем автомобілів з мікропроцессорним керуванням, паливно-мастильні матеріали.
Посібник рекомендовано для студентів вищих технічних навчальних закладів України, що здійснюють підготовку фахівців за напрямком “ Автомобільний транспорт”, а також фахівців, котрі працюють в галузі випробування та екплуатації автомобільного транспорту.

Волков В. П. Теорія руху автомобіля: підручник / В. П. Волков, Г. Б. Вільський. – Суми : Університетська книга, 2010. - 320 с.

Актуальність створення підручника або навчального посібника з теорії експлуатаційних властивостей обумовлена проблемами, пов'язаними з необхідністю постійного узагальнення нових теоретичних і експериментальних досліджень у цій галузі. Обсяг і зміст підручника визначений навчальною програмою.
У підручнику розглянуто тільки одну групу властивостей — експлуатаційні властивості автомобіля. Вони характеризують можливість його ефективного використання у певних умовах і дозволяють визначити, якою мірою конструкція автомобіля відповідає вимогам експлуатації.
Книга призначена для студентів вищих технічних навчальних закладів України, що навчаються за спеціальностями “Автомобілі й автомобільне господарство”, “Колісні і гусеничні транспортні засоби”, а також фахівців, які працюють у галузі конструювання, випробування й експлуатації автомобілів.

Подригало М. А. Устойчивость колесных машин при торможении : Монография / М. А. Подригало, В. П. Волков, В. И. Кирчатый ; М-во образования Украины ; ХГАДТУ. - Х., 1999. - 93 с. - ISBN 966-7427-74-9.

Розглянуто нетрадиційний підхід до оцінки курсової стійкості двох- та трьохвісних колісних машин при гальмуванні. Вперше зроблено оцінку поздовжної данамічної стійкості при гальмуванні машин зі зміщеним до передньої осі центром мас. Наведено методики розрахунку показників курсової та поздовжної стійкості колісних машин при гальмуванні. Запропоновано технічні рішення, які забезпучують підвищення стійкості автомобілів та тракторів при гальмуванні.
Монографія розрахована на інженерів-конструкторів, які займаються проектуванням, дослідженням та випробуванням колісних машин, викладачів, аспірантів та студентів вищих технічних навчальних закладів.

Ковальов В. ХАДI - одна сiм'я : зб. iст. нарисiв / В. Ковальов ; М-во освiти та науки України; ХДАДТУ. - Х., 2000. - 117 с. + фото. - ISBN 966-7424-99-4.

В книзі зібрані історичні нариси про навчальні підрозділи ХДАДТУ, факультети, кафедри. Розповідається про засновників факультетів, кафедр, про найважливіші події, що тут відбувалися. Показана робота професорсько-викладацького складу зі студентами, науково-дослідна робота.
Перегортаючи сторінку за сторінкою цієї книжки, заглянемо на кожний факультет, на кожну кафедру, де зустрінемося з іменами тих, хто стояв біля їх витоків, хто працював раніше і хто працює зараз, хто примножив славу кафедри, факультету, галузі, країни. У кожному окремому нарисі відображено життя кожного з осередків нашого університету, які усі разом складають ту дружну сім’ю, назва якої – Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет. Або ж коротко, але містко: ХАДІ.
Збірник розрахований на широке коло читачів.

Воздушный корабль: литературные баллады / сост. А. Г. Мурик, А. В. Парина. – М. : Правда, 1986. – 480 с. : ил.

Ця книга дає можливість читачеві ознайомитися з одним з найпопулярніших жанрів в європейській поезії. Літературною баладою, заснованою на фольклорній традиції, захоплювалися Гете і Шиллер, Вальтер Скотт і Петефи. Балада як поняття, як жанр народилася в романських країнах в середні віки і спочатку була народною танцювальною піснею головним  чином любовного змісту. З часом баладу перестали співати, а стали декламувати, її художні можливості залучали до себе як безіменних поетів, так і великих майстрів.
Широке поширення отримала балада і в Росії. У спеціальному розділі представлені кращі її зразки - від Жуковского до Блоку.
У книзі використані ілюстрації художників ХIХ - початку ХХ вв.

Губер П. К. Дон-Жуанский список А. С. Пушкина: Главы из биографии с 9-ю портретами. – Х. : Дельта, 1993. – 219 с.

У книзі, що пропонується читачеві, автор звертає увагу на жінок, яким великий поет був зобов’язаний творчим надхненням: ніжний коханець й вірний друг, турботливий сім’янин й дамський підлабузник, брутальний чоловік й жартівник, серйозний радник й легковажний каламбуріст. В обличчі Пушкіна XVIII століття вперше набуло дара слова. Пушкін стоїть перед нами не як ізольоване явище, не як геніальна загадка, а як законний, правомочний представник великого та важливого періоду в історії російської культури.

Масальский К. Стрельцы / К. Масальский. – М. : «Зенит», 1994. – 286 с.

Костянтин Масальский - популярний російський письменник середини XIX століття - був широко відомий як автор численних історичних романів, оповідань, драматичних сценок, віршів, байок. Його роман "Стрільці" відтворює перед нами події кінця XVII і початку XVIII ст., доби Хованщіни і стрілецьких бунтів, коли Росії належало зробити вибір між патріархальною старовиною і крутим зльотом петрівських реформ. У книзі розповідається про боротьбу за владу між царівною Софією Олексіївною і царем Петром Олексійовичем. Поєднуючи інтригу, що захоплює, із достовірністю зображення історичних років і подій, письменник малює широку багатофігурну панораму епохи Петра I. Твори Масальского написані жваво і з захопленням, в них присутня майже детективна інтрига.

Сенкевич Г. Камо грядеши. Ганя. В прериях: роман, повесть, рассказ / Г. Сенкевич ; пер. с польск. Е. Лысенко, Е. Рифтиной. – Лениздат, 1990. – 703 с. : ил.

"Камо грядеши" - кращий твір Сенкевича, роман з життя ранніх християн. В основному завдяки "Камо грядеши", Секевичу присудили Нобелівську премію. За словами Сенкевича, при написанні жодного іншого роману він стільки не працював з історичними документами, як при написанні "Камо грядеши".
"Камо грядеши"(Quo vadis, Куди йдеш) - назва, узята з древнього переказу про апостола Петра. Апостол Петро після знищення майже усіх християн Риму таємно покидає місто, за містом він зустрічає Христа і запитує у нього: "Куди йдеш, Господи"?. Христос відповідає: "Раз ти залишаєш народ Мій, Я йду в Рим на нове розп'яття". Після цього Петро повернувся в Рим і прийняв мученицьку смерть.
У 61-62 році апостол Павло пpиїзджає в Рим. І саме з цього року починається оповідання Сенкевича. Він дає яpкую багатопланову паноpаму Римською імпеpії. Тут і вільновідпущеники, і невільники, і патpиції, і цаpедвоpці, і сам імпеpатоp, і чиновники, і сенат. На цьому фоні, за паpадним фасадом могутньої деpжави, ми відчуваємо гниття, кризу духовну, політичну і навіть економічну. З'являється християнство і йому належить майбутнє, тому що в нім закладені насіння духу, насіння віри, насіння моральності. Сенкевич зовсім не ідеалізує християн. Він показує, що і серед них є люди різного штибу, є і фанатики, і добрі, і безглузді - всякі. Але веде їх Христос. Тому вони витримують найтяжчий натиск імперії, вони йдуть назустріч масовим гонінням, гинуть, і на чолі їх гинуть апостоли Петро і Павло.

 

 

Tuesday, 23.09.2014 10:58 Вік: 10 Років