Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Sunday, 10.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

Одна планета - одне майбутнє

До Всесвітнього дня навколишнього середовища

Головні проблеми світу виникають через різницю між тим, як діє природа, і тим, як мислить людина.

Грегорі Бетсон

 

Всесвітній день навколишнього середовища, який щорічно відзначається 5 червня, є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії, спрямовані на охорону навколишнього середовища. Свято було засновано згідно з резолюцією, прийнятою в червні 1972 року на Стокгольмській конференції з проблем навколишнього середовища. Святкування цього дня розраховане на те, щоб пробудити в кожній людині бажання сприяти охороні навколишнього середовища. Іншими словами, необхідно дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є ми самі, наше суспільство. А також роз'яснювати корисність партнерських відносин, з тим, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє.
Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та в навколишньому середовищі.
День охорони довкілля - це не стільки свято екологів, скільки привід для того, щоб задуматися про проблеми навколишнього середовища, озирнутися навколо і замислитися над тим, чим ми дихаємо, де ми живемо, де будуть жити наші діти.

 

Словарь-справочник по экологии / К. М. Сытник, А. В. Брайон, А. В. Гордецкий и др. ; НАН Украины, Ин-т ботаники им. Н. Г. Холодного. - К. : Наук. думка, 1994. - 666 с. - ISBN 5-12-001885-8.

Словник-довідник містить різноманітний довідково-інформаційний матеріал і тлумачення майже 4 тис. термінів з загальної та приватної екології. У ньому розглянуто структура і функціонування біосфери, її основні інгредієнти в нормі і в умовах антропогенних впливів.
Описуються концепції охорони природи, основні положення радіоекології, можливості формування якості середовища, адаптивні реакції організму на стресові фактори, стан природних ресурсів, результативність раціонального природокористування.
Для біологів, екологів, фахівців з охорони природи, працівників охорони здоров'я, біотехнологів, соціологів, викладачів і студентів, вчителів шкіл.

Екологiя i закон: Екологiчне законодавство України : у 2-х кн.  Кн. 1 / відп.  ред. В. І. Андрейцев. - К. : Юрiнком Iнтер, 1997. - 704 с.

Збірник містить основні законодавчі та підзаконні акти України, які закріплюють екологічні права та обов’язки громадян, екологічні інтереси держави та юридичних осіб, механізми їх реалізації і захисту, регулюють відносини у галузі використання, відтворення і охорони земельних, водних, лісових та інших природних ресурсів, визначають режими терирторій і об’єктів особливої охорони та забезпечують вимоги екологічної безпеки в Україні. Наведені деякі міжнародні конвенції та матеріали судової й арбітражної практики у формі роз’яснень Пленуму Верховного Суду України і Президії Вищого Арбітражного Суду України у цій сфері.

Мусiєнко М. М. Екологiя : тлумач. слов. / М. М. Мусiєнко, В. В. Серебряков, О. В. Брайон. - К. : Либiдь, 2004. - 375 с. - ISBN 966-06-0331-2.

Матеріал словника охоплює базові терміни й поняття з усіх розділів сучасної екології, основи якої починають викладати в середній школі й продовжують у вищих навчальних закладах. Тому він може правити за навчальний посібник для студетської та учнівської молоді, яка дістане досить докладну інформацію про структуру й функціонування біосфери та її екосистем, зможе оцінити наслідки й масштаби впливи людини на природу, результати нераціонального природокористування, набуде знання щодо концепції ноосфери, з питань радіаційної екології, техноекології, соціоекології, екології людини, охорони природи.
Уміщено тлумачення українською та російською мовами більш як 1500 базових термінів і понять із різних галузей сучасною екології.
Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисний для учнів загальнооосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, учителів, науковців, усіх, хто цікавиться проблемами екології.

Семиноженко В. П. Энергия и жизнь. Экология и будущее / В. П. Семиноженко, П. М. Канило, А. И. Ровенский. - Х. : Фолио, 1997. - 173 с. - ISBN 966-03-0273-8.

У книзі викладено основні історичні етапи взаємодії людини і природи, дані про ресурсні можливості Землі, про локальні, глобальних і соціальних екологічних проблемах суспільства.
Аналізуються альтернативи бачення майбутнього і перспективи вирішення найважливішої світової епохальної проблеми - збереження життя на Землі на основі екологізації економіки та гармонізації відносин між людиною, суспільством і природою з максимальним використанням можливостей і інтелектуального потенціалу людства, досягнень сучасної науки і техніки.
Для широкого кола читачів, студентів і фахівців, які цікавляться і займаються екологічною проблематикою, а також питаннями охорони навколишнього середовища та раціонального природокористування.

Канило П. М. Глобальная и социальная экология / П. М. Канило ; М-во образования Украины; ХГАДТУ. - Х., 1996. - 162 с.

Викладено основи соціоекологічної взаємодії людини і навколишнього природного середовища, етапи формування суспільних відносин. Розглянуто процеси виникнення і розвитку Сонячної системи, архітектоніка та екскурс в її майбутнє. Проаналізовано роль енергії в розвитку живої матерії, біосфери і людини. Викладені питання ресурсних запасів нашої планети, зростання народонаселення і питомого енергоспоживання.
Оцінено сучасний стан глобальної земної екосистеми. Сформульована найважливіша проблема сучасності: екологізація відносин людини, суспільства і природи.
Для студентів і викладачів вузів, наукових співробітників, інженерів і практиків, які займаються і цікавляться проблемами глобальної та соціальної екології, а також питаннями охорони навколишнього середовища та раціонального природокористування.

Екологiчне законодавство України : зб. нормат. актiв / Мiн-во екологiї та природних ресурсiв України ; вiдп. ред. I. О. Заєць. - К. : Юрiнком Iнтер, 2001. - 413 с. - ISBN 966-7784-77-0.

У збірнику систематизовано нормативно-правові акти, якими регулюються правовідносини в галузі охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів – атмосферного повітря, води, земель і надр, природно-заповідного фонду, тваринного і рослинного світу. Окремі розділи присвячено організаційно-правовим засадам екологічної діяльності, порядку проведення екологічної експертизи, заходам, спрямованим на зниження негативного впливу відходів на навколишне природнє середовище.
Розраховано на юристів, працівників органів місцевого самоврядування і державних адміністрацій, органів екобезпеки та громадських природоохоронних організацій, підприємств, студентів юридичних вищих навчальних закладів та широке коло читачів, яких цікавлять питання охорони навколишнього природного середовища.

Харченко Н. А. Справочник основных понятий и терминов по экологии и этологии / Н. А. Харченко, А. Т. Козлов. - Воронеж : Изд-во ВГУ, 1991. - 112 с.

У довіднику зроблена спроба узагальнити основні поняття, що висвітлюють різноманітні питання сучасної екології як у сфері існування окремих організмів, так і в сфері життя спільнот організмів, екосистем і взаємодії людини і природи. Робота містить також терміни, що характеризують поведінку тварин, знання яких необхідно при проведенні сучасних екологічних досліджень.

Екологiя та автомобiльний транспорт : навч. посiб. / Ю. Ф. Гутаревич, Д. В. Зеркалов, А. Г. Говорун та iн. - К. : Арiстей, 2008. - 294 с. : iлюстр. - ISBN 966-8458-86-9.

У навчальному посібнику викладені загальні положення екології та питання захисту довкілля від забрудення, спричиненого автомобільним транспортом. Наведені в посібнику матеріали будуть корисними в процесі підготовки спеціалістів до майбутньої інженерної діяльності й допоможуть їм приймати такі конкретні екологічно зважені рішення, які виключали б забруднення навколишнього природного середовища у процесі функціонування автомобільного транспорту.
Для студентів спеціальностей транспортного профілю "Автомобілі та автомобільне господарство", "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання", "Двигуни внутрішнього згорання", "Колісні та гусеничні транспортні засоби", "Організація і регулювання руху", "Транспортні системи вантажних перевезень і логістичне управління", "Транспортні системи міст". Посібник можуть використовувати в процесі навчання студенти інших спеціальностей, а також слухачі курсів підвищення кваліфікації, працівники промислових підприємств, державні службовці.

Коробкин В. И. Экология в вопросах и ответах : учеб. пособие / В. И. Коробкин, Л. В. Передельский. - Ростов н/Д : Феникс, 2002. - 384 с. - ISBN 5-222-02355-9.

Навчальний посібник відповідає вимогам Державного освітнього стандарту з дисципліни «Екологія» для студентів вузів, де у формі екзаменаційних питань і відповідей викладені основні положення курсу.
Посібник було створено на основі багаторічного досвіду викладання авторів. Призначений для студентів вузів, рекомендується також вчителям і учням шкіл, ліцеїв і коледжів і всім, хто цікавиться проблемами екології.

Прохоров Б. Б. Экология человека : учеб. для студентов вузов / Б. Б. Прохоров. - М. : Академiя, 2007. - 320 с. - ISBN 5-7695-3083-9.

У підручнику викладено теоретичні та практичні питання впливу довкілля на життєдіяльність людей, дано визначення місця екології людини в системі наук, наводяться антропоекологічні аксіоми, що складають теоретичну основу нової науки, і розвивається концепція антропоекосистем - об'єкта вивчення екології людини. Докладно розглянуті зв'язок екології з демографією і медициною, умови життя людей в різні епохи, їх взаємодія з навколишнім середовищем, проблеми нормування якості навколишнього середовища, здійснення практичної діяльності в галузі екології людини, різні види безпеки людства.
Для студентів вищих учбових закладів, які навчаються за спеціальностями "Екологія", "Геоекологія". Може бути корисний вчителям середньої школи і всім, хто цікавиться сучасними поглядами на проблему "людина - суспільство - навколишнє середовище".

 

 

Tuesday, 03.06.2014 13:25 Вік: 10 Років