Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Sunday, 10.11.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

Всесвітній день без Інтернету

Найгірше - це згадувати життя по закладках браузера. . .


Руслан Шереметьєв

 

Інтернет міцно увійшов у життя більшості жителів розвинених країн, проникнувши в усі сфери життя... Щодня мільйони людей починають свій ранок з перегляду новин або пошти в інтернеті, а деякі перебувають там практично цілодобово, оскільки саме з інтернетом пов'язана їхня робота.


 Речі, які роблять наше життя простішим і цікавішим, змушують бути залежними від себе, в тому числі й інтернет. Багато хто з нас ніколи не розлучаються зі своїми телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками, більше приділяючи уваги своїм віртуальним друзям і знайомим, а не близьким людям... Звичайно, ніхто не заперечує той факт, що інтернет сьогодні - найважливіше джерело інформації і роботи для багатьох людей.


На жаль, віртуальне середовище виявилось для багатьох набагато більш комфортним та затишним, ніж реальний світ. А залежність молоді від соціальних мереж у багатьох фахівців і батьків викликає серйозні побоювання.


Тому в ситуації, що склалася сьогодні резонно виникає питання - чи здатний сучасний користувач, настільки сильно угрузлий у Всесвітній павутині, хоча б на один день повністю відмовитися від цього великого блага цивілізації, і чим зараз з великим задоволенням він може замінити ті блага, які надає йому всемогутній і всюдисущий Інтернет?


Головна мета Всесвітнього дню без інтернету, який відзначають в останню неділю січня - повністю відвернути людей від комп'ютерів і глобальної мережі хоча б на один день. Активні інтернет-користувачі в усьому світі намагаються відволіктися від Всесвітньої мережі і зайнятися чим-небудь іншим, пов'язаним з реальністю, а не з віртуальним світом. Цілком здорова думка: час від часу влаштовувати собі свято живого людського спілкування. Хоча б для того, щоб не втратити навик посміхатися без смайликів.


Спробуйте і ви відзначити Всесвітній день без інтернету поза мережею, але так, як вам цього захочеться, і головне - в задоволення. Адже в реальному світі ще стільки всього цікавого і непізнаного, незробленого і забутого, приємного і коханого.

Поспілкуйтеся наживо з рідними і близькими, приділіть час своєму здоров'ю, прогулянкам на повітрі, займіться улюбленим хобі, відвідайте концерти, театри, музеї, сходіть в кіно. Або просто загорніться в плед, відключіться від усього світу і почитайте цікаву книгу.

 

Довідкова література

Абрамов Ю. А. Сто великих книг / Ю. А. Абрамов, В. Н. Демин. - М. : Вече, 1999. - 480 с. - (100 великих).

Переліки найбільш значних творів світової літератури (наукової та художньої) всіх часів і народів складалися і видавалися неодноразово. Автори цієї книги, продовжують серію «100 великих», пропонують власну версію - наближену до канонічної, але пропущену через свої розум, душу і серце.

Что делать? Если... : Энциклопедия. - Донецк : Сталкер, 1996. - 446 с.

Якщо у вас відірвався гудзик, захворіла дитина, барахлить запалювання в автомобілі або чхає улюблена собака - відкрийте цю книгу на потрібній сторінці. З її допомогою ви зможете впоратися з ситуацією. Або хоча б з найменшими втратами дочекатися приходу фахівця. Енциклопедія дає поради з широкого кола проблем: медицина, виховання дітей, кухня, будинок, город, домашні тварини, етикет, сонник, одяг, психологія та ін.

Малая энциклопедия современных знаний / Сост. В. А. Менделеев. - Х. : Торсинг, 1999. - 768 с. - (Уходящее тысячелетие).

Не варто намагатися осягнути неосяжне. Завдання цієї книги - дати початкові поняття про науку і техніку, культуру та мистецтво, про ті проблеми, які займали і займають як окрему людину, так і все суспільство в цілому. Читач може з успіхом рухатися сам, заглиблюючись в ту область, яка сильніше за інші його зацікавить. Але в будь-якому випадку, широта знань і широта поглядів охороняє його стереотипи і упередженості суджень про предмети та явища малознайомі і малозрозумілі.
Книга не тільки принесе користь і поглибить знання кожної допитливої людини, а й знадобиться багатьом професіоналам і фахівцям для вирішення кола їх відомостей про те, з чим вони зіштовхуються лише зрідка або не стикалися зовсім.

Хобі

Митрофанова А. П. Энциклопедия рукоделия / А. П. Митрофанова. - Ростов н/Д : Феникс, 2000. - 445 с. - (Дамский клуб).

В енциклопедії подано опис як наймодніших видів рукоділля - бісероплетіння, філейне вив'язування, печворк, макраме, вишивання, так і напівзабутих, але знов набуваючих популярності - мереживо, фріволіте. Ви пізнаєте їх історію і зможете оволодіти мистецтвом будь-якого з видів рукоділля. Речі, виконані своїми руками, будуть відрізнятися оригінальністю, вишуканістю та особливим теплом.

Каленьюик Р. Необыкновенная кулинария / Р. Каленьюик : Magnanimity House Publishers, 1994. - 400 с. : ил.

Ця книга - прекрасний подарунок усім любителям кулінарного мистецтва. Тут можна знайти поради як приготувати сніданок і вечерю, а так само тонкощі приготування вишуканих страв. Викладено технологію приготування і рецептуру найбільш поширених холодних, гарячих і солодких страв, а також борошняних кулінарних виробів і напоїв.

Советы домашним умельцам: маленькие хитрости, полезные советы. – Симферополь : Бизнес-Информ, 1994. – 288 с.

Багато чого з того, про що ви дізнаєтеся, прочитавши цю книгу, допоможе в домашніх умовах зробити корисне пристосування або вдосконалити щось у своїй квартирі, у дворі, на садовій ділянці.

Художня література

Виккерс Х. Грета Гарбо и ее возлюбленные / Х. Виккерс ; пер. с англ. Т. С. Бушуевой. – Смоленск: Русич, 1997. - 464 с. - (Женщина-миф).

Книга британського письменника Х. Віккерса розповідає про кіноактрису Грету Гарбо, що стала легендою ще за життя. Доля цієї знаменитої жінки постає перед читачами в переплетінні з долями людей, які кохали її.
Марлен Дітріх, Мерсед де Акоста, Єва Ле Галло - ці та багато інших особистостей відіграли важливу роль у житті Грети Гарбо, найкрасивішої жінки всіх часів, блискучої актриси, що створила на екрані образи загадкових фатальних героїнь.

Есенин С. Собрание сочинений : в 2-х т. Т. 1. Стихотворения, поэмы / С. Есенин. - М. : Сов. Россия, 1990. - 480 с.

Геніальний поет завжди сучасний. Яких би сторін його творчості ми не торкнулися, до яких би його вірші і поем ні звернулися.
Рухається, живе за своїми законами світ поезії - всесвіт душі людства. Безперервно народжуються і спалахують в цьому чудовому світі поетичні зірки і зірочки. Одні згоряють і назавжди затухають ще за життя їх «хазяїна», світло душі від інших доходить до нас впродовж десятиліть, і лише небагато, дуже мало зігрівають народну «живу душу» в століттях, спалахуючи з часом все яскравішою. Ім'я однієї з таких прекрасних променистих зірок у безсмертному поетичному сузір'ї - Сергій Єсенін. Воно - вічно ...
Вірші Сергія Єсеніна не читаються, а співаються на одному диханні.
У них є біль, є крик, є радість, надія, віра і любов.

Берроуз Э. Р. Марсианские империи / Э. Р. Берроуз. - М. : Армада, 1995. - 619 с. : ил. - (Фантастический боевик).

Захоплюючі пригоди на тлі химерного фантастичного світу загадкової планети Барсум очікують читачів романів "Марсіанської серії" класика американської фантастики Е. Р. Берроуза.

 

 

Friday, 23.01.2015 09:55 Вік: 10 Років