Ви тут: Бібліоафіша / Віртуальні виставки
Українська
Русский
Thursday, 19.09.2024
ElArKhadi — Електронний архів видань ХНАДУ
DOAJ — Каталог журналів відкритого доступу
Index Copernicus — Международная база научных публикаций
URAN — Українська науково-освітня телекомунікаційна мережа
Наукова періодика України — НБУ ім. В. І. Вернадського

НБ ХНАДУ у соцмережах

Група НБ ХНАДУ ВКонтакті

Про виставку докладніше

Земля – наш спільний дім

До Дня Землі

 

Щоб берегти землю, природу,
Треба її полюбити,
Щоб полюбити, треба пізнати.
Пізнавши – неможливо не полюбити.

М. Пришвін

 

Наша планета Земля - наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас досталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. Адже вона така одна у всьому всесвіті.

Теоретики звичайно ж допускають, що десь у надрах інших систем і галактик може бути ще щось подібне, будують найпотужніші телескопи, запускають в космос всілякі дослідні апарати, намагаючись знайти хоча б віддалену подібність такого унікального поєднання в просторі, яке представляє наша матінка Земля. На те вони і теоретики, а на практиці наш будинок сам вже давно має потребу в тому, щоб ми звернули на нього нашу пильну увагу, так як нам схоже за дуже короткий час вдалося неабияк призабути про це. Ми стали нещадно використовувати її ресурси, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи його і не даючи йому часу для поповнення своїх власних сил.

Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій, за даними проекту DilovaMova.com, сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.

Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішення екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія - голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на ціх дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків - почесних орденів і медалей багатьох країн світу. Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі.

Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!

В 2017 році Всесвітній день Землі припадає на 20 березня.

 

Шолпо В. Н. Земля раскрывает свои тайны / В. Н. Шолпо. - 2-е изд., перераб. и доп. - М. : Недоа, 1988. - 144 с. : ил. - ISBN 5-247-00154-0.

У популярній формі розказано про актуальні проблеми геотектонікі - науки про будову і розвиток земної кори. На прикладі гостродискусійних питань обговорені різні методичні підходи до вирішення проблеми складкоутворення і розвитку рухливих поясів земної кори. Викладена проблема прогнозу землетрусів. Дана оцінка сучасних гіпотез, що розглядають еволюцію ендогенних процесів, в результаті яких сформувався сучасний вигляд Землі. Для широкого кола читачів, які цікавляться розвитком Землі.

Зiнченко В. М. Рекультивацiя земель : конспект лекцiй / В. М. Зiнченко. - Х.  :  ХНАДУ, 2006. - 76 с.

Розглянуті питання, пов’язані з призначенням та застосуванням відновлення порушених земель шляхом їх рекультивації.
Наведено класифікацію напрямків та методів рекультивації земель, визначено їх особливості, приділено увагу екологічним питанням у проблемі рекультивації земель, а також визначенню ефективності ре культиваційних робіт. Обгрунтовані перспективні напрямки рекультивації земель.

Основи екологiї : пiдручник / [В. Г. Бардов, В. I. Федоренко, Е. М. Бiлецька та iн.] ; за ред.  В. Г. Бардова, В. I. Федоренко. - Вiнниця : Нова книга, 2013. - 424 с. : iлюстр. - ISBN 978-966-382-466-6.

У підручнику викладено загальні питання та глобальні проблеми екології, джерела і наслідки забруднення навколишнього середовища, нормативно-правові основи охорони довкілля, проблеми екології людини. Висвітлено структуру, методи сучасної екології, характеристику біосфери, питання про екологічні системи, фактори довкілля. Розглядається хімічне й енергетичне забруднення та його наслідки, зокрема й джерела забруднення у медицині та фармацевтичній промисловості, методи захисту від забруднення. Приділена увага біотехнології, у т. ч. у фармацевтичній промисловості, та екології і здоров’ю людини. Наведено контрольні питання та тестові завдання.

Короновский Н. В. Геология : учеб. для студентов вузов / Н. В. Короновский, Н. А. Ясаманов. - М. : Академия, 2003. - 448 с. - (Высшее образование). - ISBN 5-7695-0920-1.

У книзі розглянуті форма, будова і фізичні властивості Землі, а також основні геологічні, географічні, геофізичні та геохімічні відомості про будову і склад земної кулі і земної кори. Висвітлено екзогенні та ендогенні процеси, їх взаємодія і взаємозумовленість, розглянуті їх роль і значення в формуванні та розвитку земної кори і рельєфу Землі. Викладено природа тектонічних рухів і деформацій, причини сейсмічної активності, покривних зледенінь і інших геологічних явищ в світлі нової глобальної концепції - тектоніки літосферних плит.

Яришева Н. Ф. Основи природознавства : Природа України : навч. посiб. / Н. Ф. Яришева. - К. : Вища шк., 1995. - 335 с. : iл. - ISBN 5-11-003796-5.

Подаються відомості про природні умови, рослинний і тваринний світ України відповідно до специфіки використання зазначеного віку.

Брук М. С. Земля на ладони / М. С. Брук. - М. : Агропромиздат, 1986. - 175 с. - (Научно-популярная библиотека школьника).

З найтривалішим експериментом в історії людства - землеробством нерозривно пов'язаний розвиток знань про грунт. Питання відродження і збереження родючого шару землі не втратили своїй актуальності і сьогодні. Дізнатися, як вирішуються вони вченими і практиками, допоможе читачеві ця книга. Вона розповість про те, як народилося родюче покривало нашої планети, про властивості різних грунтів, про зародження грунтознавства і заслуги руських учених в його розвитку, про досягнення сучасної грунтової науки, без яких неможливе успішне сільськогосподарське освоєння земель.

Рапацкая Л. А. Общая геология : учеб. пособие / Л. А. Рапацкая. - М. : Высш. шк., 2005. - 448 с. : ил. - ISBN 5-06-004823-3.

Розглянуто сучасні уявлення про будову Сонячної системи, планет земної групи і планет - гігантів. З урахуванням нових даних викладені відомості про будову і склад Землі і земної кори. Висвітлено ендогенні і екзогенні процеси, їх взаємодія і взаємозумовленість, значення в формуванні та розвитку земної кори і рельєфу Землі. Розглянуто основні структурні елементи земної кори.

 

 

 

Monday, 20.03.2017 09:58 Вік: 8 Років