ДСТУ бібліографічного опису
Наказ МОН України № 40 від 12.01.2017 «Про затвердження Вимог до оформлення дисертації» рекомендує список використаних джерел для дисертацій та авторефератів дисертацій оформлювати з урахуванням нормативних положень ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання».
Головні відмінності ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» від попереднього діючого стандарту:
- Розділовий знак крапка тире між елементами опису замінено на крапку.
- У заголовку бібліографічного запису подають відомості про одного, двох чи трьох авторів, при цьому прізвища цих авторів у бібліографічному описі у відомостях про відповідальність за навкісною рискою не повторюють.
- За потреби у заголовку бібліографічного опису можна зазначати більш ніж одного прізвища авторів.
- Відомості, запозичені не з титульної сторінки документа, дозволено не брати у квадратні дужки.
- Після назви дозволено не зазначати загального позначення матеріалу.
- У вихідних данних, місце видання не скорочується та дозволено не вказувати видавництво або видавця.
- Замість слів «Режим доступу» або його еквівалента іншою мовою застосовується абревіатура URL.
ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 регламентує бібліографічний опис усіх видів документів, в тому числі й електронних, а також частини документа або групи документів.
У стандарті наведені приклади бібліографічних описів різних документів з усіма областями опису та знаками пунктуації.
Змінено правила вживання малих і великих літер.
Введено поняття запропонованої пунктуації (умовні розділові знаки). Для виділення приписної і граматичної пунктуації застосовують проміжок в один друкований знак до і після приписаного знака. Виняток становлять крапка і кома - проміжки залишають тільки після них.
Якщо у вас виникли питання з приводу бібліографічного опису відповідно ДСТУ, ви можете звернутися за роз'ясненнями та консультаціями у відділ автоматизації бібліотеки (головний корпус, 3 поверх, ауд. 329, т. 707-37-96 [7-96]).